Aktualności

Powitaj wiosnę w Świetlicy

W marcu w Świetlicy Środowiskowo – Socjoterapeutycznej Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrychowie odbyły się wiosenne warsztaty plastyczne pt. „Powitaj wiosnę w Świetlicy”. Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 i Nr 4 w Andrychowie wykonały kolorowe wiosenne obrazy. W warsztatach przygotowanych przez wychowawców Świetlicy uczestniczyło ponad 80 osób.

 

Od 01 sierpnia 2017r.-składanie wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500+) na nowy okres zasiłkowy.

Informujemy, iż w roku 2017r. składanie wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego (500+) na nowy okres zasiłkowy nastąpi od 01 sierpnia 2017.

Zgodnie z ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na kolejny okres złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata tego świadczenia przysługująca za miesiąc październik danego roku następuje do dnia 31 października tego roku.

Natomiast w przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na kolejny okres złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od dnia 1 września do dnia 31 października danego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczenia przysługującego za miesiąc październik następuje do dnia 30 listopada tego roku.

Od 1 kwietnia 2017r nowy numer kontaktowy dla Programu „Rodzina 500+”

Od 1 kwietnia 2017r nowy numer kontaktowy dla Programu „Rodzina 500+”

799-081-663

Informacja o wynikach naboru na stanowisko – Referent w Dziale Dodatków Mieszkaniowych, Energetycznych i Stypendiów Szkolnych

 

Informujemy, że w wyniku zakończenia procedury naboru na stanowisko Referent w Dziale Dodatków Mieszkaniowych, Energetycznych i Stypendiów Szkolnych w Ośrodku Pomocy Społecznej w Andrychowie, ul.Starowiejska 22 b wybrano:
Monikę Wojewodzic, zamieszkałą w Roczynach
 

Uzasadnienie dokonanego wyboru:

Kandydatka spełniła wymagania formalne zawarte w ogłoszeniu oraz uzyskała najwięcej punktów z rozmowy kwalifikacyjnej.

 

 

Dyrektor Ośrodka
Elżbieta Prus

„DZIAŁAJ Z NAMI – SENIORAMI!”-ZAPROSZENIE DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE

DZIAŁAJ Z NAMI – SENIORAMI!”-ZAPROSZENIE DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE

Jesteś aktywnym seniorem w swojej miejscowości? Masz ciekawy pomysł na realizację akcji wolontariackiej? Zbierz grupę znajomych seniorów i zgłoście się do konkursu!

 

Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie zaprasza osoby w wieku 60+ z terenu województwa małopolskiego do udziału w konkursie “Działaj z nami – seniorami!”, którego celem jest pobudzenie i rozwijanie aktywności obywatelskiej seniorów poprzez wyłonienie i pokazanie najlepszych pomysłów na akcje wolontariackie na rzecz środowiska lokalnego w oparciu o własny pomysł.

 

Liczy się pomysł i chęci! Zgłaszane projekty akcji wolontariackich powinny pokazywać aktywność społeczną seniorów i inspirować innych do działania. Akcje mogą zostać zrealizowane na rzecz wybranej grupy odbiorców np. dzieci, młodzieży, osób niepełnosprawnych czy innych seniorów. Formuła i czas trwania powinna być dostosowana do adresatów- mogą to być spotkania, warsztaty, pikniki itp. Spośród nadesłanych zgłoszeń, do realizacji wybrane zostaną 4 najwyżej ocenione pomysły na akcje wolontariackie seniorów.

 

Aby zgłosić się do udziału w konkursie należy:

  • zebrać grupę 10-osobową w wieku 60+ zamieszkującą teren województwa małopolskiego;

  • zapoznać się z regulaminem konkursu oraz przesłać formularz zgłoszeniowy z proponowaną przez grupę akcją wolontariacką.

Na zgłoszenia czekamy do 30 kwetnia 2017r.!

 

Poniżej zamieszczamy szczegóły projektu i dokumenty

ZAPROSZENIE DO KONKURSU

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin konkursu Działaj z nami-seniorami

 

 

 

Do góry