W dniu 24 maja 2017r. w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrychowie miało miejsce kolejne (wcześniejsze spotkanie odbyło się w dniu 19 kwietnia br.) spotkanie konsultacyjno –superwizyjne dla osób pracujących bezpośrednio z członkami rodzin uwikłanych w zjawisko przemocy domowej. W spotkaniu udział wzięli pracownicy socjalni ,dzielnicowi, oraz specjaliści zatrudnieni w tutejszym Ośrodku- psycholog oraz pedagog. Konsultację poprowadził Pan Jerzy Szczepaniec – doświadczony specjalista dziedzinie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, superwizor. Celem spotkania superwizyjnego było omówienie problemów które istnieją w codziennej pracy specjalistów pracujących w dziedzinie przeciwdziałania przemocy w rodzinie . Zdobyte porady i wiedza pozwolą zwiększyć efektywność pracy specjalistów na rzecz rodzin dotkniętych zjawiskiem przemocy.
Gminny konkurs plastyczny „moja rodzina – pokolenia blisko siebie”
Wręczenie nagród laureatom
We wtorek 23 maja br. w Urzędzie Miejskim w Andrychowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom Gminnego konkursu plastycznego „moja rodzina – pokolenia blisko siebie” zorganizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Andrychowie wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Andrychowie.
Na konkurs wpłynęło 160 prac plastycznych w następujących kategoriach:
– Oddziały przedszkolne – 37 prac plastycznych
– Uczniowie oddziałów zerowych i I klas SP – 31 prac plastycznych
– Uczniowie szkół podstawowych – klasy II-III – 84 prace plastyczne
– Uczniowie szkół podstawowych – klasy IV-VI – 8 prac plastycznych
– Babcia, dziadek- 0 prac plastycznych
w tym 3 prace nie zostało ocenionych ze względu na brak zgodności z regulaminem konkursu.
Celem konkursu było promowanie wartości rodziny w życiu każdego człowieka; ukazanie roli rodziny w życiu dzieci i młodzieży; ukazanie roli dziadków w życiu dzieci i młodzieży; kształtowanie pozytywnego wizerunku rodziny; rozwijanie umiejętności wyrażania myśli i uczuć w formie plastycznej.
W konkursie mogły uczestniczyć dzieci i młodzież z terenu Gminy Andrychów.
Nagrody wręczali Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak, Dyrektor OPS – Elżbieta Prus, Dyrektor MBP – Sylwia Błasiak. Podziękowania wręczono także rodzicom i opiekunom artystycznym nagrodzonych dzieci.
Prace młodych malarzy oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Pani Izabela Jończy-Chmiel (przewodnicząca komisji), Pani Krystyna Korbut-Płonka (członek komisji), Pani Alicja Krupnik (członek komisji), Pani Renata Wronka (członek komisji).
Wybrano następujących laureatów:
kategoria – Oddziały przedszkolne
Imię i nazwisko
Autora pracy
Szkoła/placówka/adres
Opiekun artystyczny
Nagroda
Natalia Klimczyńska
Przedszkole Nr 3 w Andrychowie
Elżbieta Bujok
Nagroda
Milena Skowron
ZSS w Sułkowicach-Łęgu
Zofia Woźniak
Nagroda
Piotr Grochowski
ZSS w Sułkowicach-Łęgu
Zofia Woźniak
Wyróżnianie
Aleksandra Graboń
ZSS w Sułkowicach-Bolęcinie
Sabina Mrzygłód, Renata Matyszkowicz
Wyróżnianie
Magdalena Kasperkiewicz
Przedszkole Samorządowe w Sułkowicach-Łęgu
Anna Kasperkiewicz
kategoria – Uczniowie oddziałów zerowych i I klas SP
Imię i nazwisko
Autora pracy
Szkoła/placówka/adres
Opiekun artystyczny
Nagroda
Adam Kierczak
Przedszkole w Targanicach
Elżbieta Fujawa
Nagroda
Nadia Górczak
Szkoła Podstawowa nr 2 w Andrychowie
Barbara Czepiec
Nagroda
Anastazja Stysło
Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie
Sylwia Kolber
Wyróżnienie
Patrycja Faber
Szkoła Podstawowa nr 2 w Andrychowie
Anna Baścik
Wyróżnianie
Weronika Budniak
Przedszkole Publiczne w Rzykach
Jolanta Matlak
Kwalifikacja do wystawy
Karolina Ogórek
ZSS w Targanicach
Róża Kruczała
Kwalifikacja do wystawy
Anna Łysoń
Przedszkole Publiczne w Rzykach
Jolanta Matlak
kategoria – Uczniowie szkół podstawowych – klasy II-III
Imię i nazwisko
Autora pracy
Szkoła/placówka/adres
Opiekun artystyczny
Nagroda
Cezary Walczak
ZSS w Inwałdzie
Maria Bogacz
Nagroda
Kacper Markowski
Szkoła Podstawowa nr 2 w Andrychowie
Gabriela Samborska
Nagroda
Nadia Belak
Szkoła Podstawowa nr 2 w Andrychowie
Dorota Paździora
Wyróżnienie
Zofia Pałosz
Szkoła Podstawowa nr 2 w Andrychowie
Gabriela Samborska
Wyróżnienie
Zuzanna Fryt
Szkoła Podstawowa nr 2 w Andrychowie
Aneta Bizoń
Wyróżnianie
Martyna Ficek
Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie
Sylwia Kolber
Wyróżnianie
Wiktoria Paszewska
ZSS w Sułkowicach-Łęgu
Bogusława Wiśniowska
Kwalifikacja do wystawy
Julia Brońka
Kwalifikacja do wystawy
–
Kwalifikacja do wystawy
Nikola Wojewodzic
ZSS w Roczynach
Rita Wojewodzic-rodzic
Ewa Cinal- nauczyciel
Kwalifikacja do wystawy
Damian Kręcioch
Szkoła Podstawowa nr 2 w Andrychowie
Dominika Bizoń
kategoria – Uczniowie szkół podstawowych – klasy IV-VI
Imię i nazwisko
Autora pracy
Szkoła/placówka/adres
Opiekun artystyczny
Nagroda
Weronika Damek
Szkoła Podstawowa nr 4 w Andrychowie
Lidia Siwek
Wyróżnianie
Emilia Wesołowska
Szkoła Podstawowa nr 4 w Andrychowie
Lidia Siwek
Wyróżnianie
Nikola Wygoda
Szkoła Podstawowa nr 4 w Andrychowie
Lidia Siwek
Wystawę prac laureatów zorganizowano w holu Urzędu Miejskiego w Andrychowie. Prace laureatów można oglądać do 31 maja 2017 r.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. Zdjęcia wykonał Marek Nycz – Redaktor Naczelny Nowin Andrychowskich i Twojego Radia Andrychów
Gmina Andrychów podpisała porozumienie w dniu 21.03.2017r. o partnerstwie ze Stowarzyszeniem MANKO z siedzibą w Krakowie. W ramach tego porozumienia Stowarzyszenie MANKO przyznało naszej Gminie tytuł partnera Ogólnopolskiego Magazynu Głos Seniora oraz Ogólnopolskiej Karty Seniora, a także programu Gmina Przyjazna Seniorom.
Za koordynację i realizację porozumienia odpowiada Ośrodek Pomocy Społecznej w Andrychowie.
Od 17 maja br w Ośrodku Pomocy Społecznej w Andrychowie przy ul. Starowiejskiej 22b w pokoju 36 od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 do 15.00 wydawana jest Ogólnopolska Karta Seniora mieszkańcom Gminy Andrychów, którzy ukończyli 60 rok życia. Karta jest bezpłatna.
Po raz kolejny wychowawcy Świetlicy Środowiskowo-Socjoterapeutycznej OPS w Andrychowie zaprosili drugoklasistów ze Szkół Podstawowych Nr 2 i Nr 4 na warsztaty plastyczne pt.: „Wiosenna łąka”. Dzieci doskonaliły swoje sprawności manualne, poczucie estetyki, a także ćwiczyły koncentrację wykonując obrazy z papieru i bibuły. W efekcie końcowym powstała galeria pięknych, kolorowych prac.
Organizator konkursu – Ośrodek Pomocy Społecznej w Andrychowie
Współorganizator – Miejska Biblioteka Publiczna w Andrychowie
Skład Komisji Konkursowej
Pani Izabela Jończy-Chmiel – przewodnicząca komisji
Pani Krystyna Korbut-Płonka – członek komisji
Pani Alicja Krupnik – członek komisji
Pani Renata Wronka – członek komisji
Na konkurs wpłynęło 160 prac plastycznych w następujących kategoriach:
– Oddziały przedszkolne – 37 prac plastycznych
– Uczniowie oddziałów zerowych i I klas SP – 31 prac plastycznych
– Uczniowie szkół podstawowych – klasy II-III – 84 prace plastyczne
– Uczniowie szkół podstawowych – klasy IV-VI – 8 prac plastycznych
– Babcia, dziadek- 0 prac plastycznych
w tym 3 prace nie zostało ocenionych ze względu na brak zgodności z regulaminem konkursu.
Decyzja Komisji Konkursowej:
Komisja Konkursowa zgodnie z regulaminem konkursu, na posiedzeniu zamkniętym w dniu 24 kwietnia 2017 roku dokonała oceny prac konkursowych, z których wybrano następujących laureatów:
kategoria – Oddziały przedszkolne
Imię i nazwisko
Autora pracy
Szkoła/placówka/adres
Opiekun artystyczny
Nagroda
Natalia Klimczyńska
Przedszkole Nr 3 w Andrychowie
Elżbieta Bujok
Nagroda
Milena Skowron
ZSS w Sułkowicach-Łęgu
Zofia Woźniak
Nagroda
Piotr Grochowski
ZSS w Sułkowicach-Łęgu
Zofia Woźniak
Wyróżnianie
Aleksandra Graboń
ZSS w Sułkowicach-Bolęcinie
Sabina Mrzygłód, Renata Matyszkowicz
Wyróżnianie
Magdalena Kasperkiewicz
Przedszkole Samorządowe w Sułkowicach-Łęgu
Anna Kasperkiewicz
kategoria – Uczniowie oddziałów zerowych i I klas SP
Imię i nazwisko
Autora pracy
Szkoła/placówka/adres
Opiekun artystyczny
Nagroda
Adam Kierczak
Przedszkole w Targanicach
Elżbieta Fujawa
Nagroda
Nadia Górczak
Szkoła Podstawowa nr 2 w Andrychowie
Barbara Czepiec
Nagroda
Anastazja Stysło
Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie
Sylwia Kolber
Wyróżnienie
Patrycja Faber
Szkoła Podstawowa nr 2 w Andrychowie
Anna Baścik
Wyróżnianie
Weronika Budniak
Przedszkole Publiczne w Rzykach
Jolanta Matlak
Kwalifikacja do wystawy
Karolina Ogórek
ZSS w Targanicach
Róża Kruczała
Kwalifikacja do wystawy
Anna Łysoń
Przedszkole Publiczne w Rzykach
Jolanta Matlak
kategoria – Uczniowie szkół podstawowych – klasy II-III
Imię i nazwisko
Autora pracy
Szkoła/placówka/adres
Opiekun artystyczny
Nagroda
Cezary Walczak
ZSS w Inwałdzie
Maria Bogacz
Nagroda
Kacper Markowski
Szkoła Podstawowa nr 2 w Andrychowie
Gabriela Samborska
Nagroda
Nadia Belak
Szkoła Podstawowa nr 2 w Andrychowie
Dorota Paździora
Wyróżnienie
Zofia Pałosz
Szkoła Podstawowa nr 2 w Andrychowie
Gabriela Samborska
Wyróżnienie
Zuzanna Fryt
Szkoła Podstawowa nr 2 w Andrychowie
Aneta Bizoń
Wyróżnianie
Martyna Ficek
Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie
Sylwia Kolber
Wyróżnianie
Wiktoria Paszewska
ZSS w Sułkowicach-Łęgu
Bogusława Wiśniowska
Kwalifikacja do wystawy
Julia Brońka
Kwalifikacja do wystawy
–
Kwalifikacja do wystawy
Nikola Wojewodzic
ZSS w Roczynach
Rita Wojewodzic-rodzic
Ewa Cinal- nauczyciel
Kwalifikacja do wystawy
Damian Kręcioch
Szkoła Podstawowa nr 2 w Andrychowie
Dominika Bizoń
kategoria – Uczniowie szkół podstawowych – klasy IV-VI
Imię i nazwisko
Autora pracy
Szkoła/placówka/adres
Opiekun artystyczny
Nagroda
Weronika Damek
Szkoła Podstawowa nr 4 w Andrychowie
Lidia Siwek
Wyróżnianie
Emilia Wesołowska
Szkoła Podstawowa nr 4 w Andrychowie
Lidia Siwek
Wyróżnianie
Nikola Wygoda
Szkoła Podstawowa nr 4 w Andrychowie
Lidia Siwek
kategoria – Babcia, dziadek – 0 prac plastycznych
Serdecznie zapraszamy laureatów wraz z opiekunami artystycznymi na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie 23 maja 2017 r. o godz. 11:00 w Urzędzie Miejskim w Andrychowie (sala konferencyjna – II piętro).