Aktualności

Warsztaty żywieniowe i ekonomiczne

Informacja dotycząca warsztatów w ramach działań towarzyszących Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2017.

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że w Kuchni Św. Brata Alberta w Andrychowie przy ul. 1 Maja 11 przeprowadzone będą warsztaty w ramach działań towarzyszących POPŻ Podprogram 2017. Realizacja działań towarzyszących jest nieodłącznym, obowiązkowym elementem programu mającym za zadanie włączenie społeczne osób korzystających z pomocy żywnościowej. Podczas warsztatów uczestnicy uzyskają porady z zakresu zasad prawidłowego żywienia, przygotowywania tanich, smacznych i pożywnych posiłków oraz informacje z zakresu ekonomii związane m.in. ze sprawnym i umiejętnym gospodarowaniem budżetem domowym. Każdy pojedynczy warsztat trwa 2 godziny zegarowe. Organizatorem warsztatów jest Bank Żywności w Krakowie, który w tym zakresie współpracuje z trenerami edukacji ekonomicznej, dietetykami i kucharzami.

W Kuchni Św. Brata Alberta najbliższe warsztaty zostaną przeprowadzone w następujących terminach:

  1. warsztaty ekonomiczne – 26.04.2018 (czwartek) w godz. od 9.00 do 11.00
  2. warsztaty żywieniowe – 27.04.2018 (piątek) w godz. od 9.00 do 11.00

Podczas warsztatów żywieniowych uczestnicy poznają podstawowe zasady zdrowego odżywiania, uczą się sporządzania prawidłowych jadłospisów z uwzględnieniem potrzeb żywieniowym osób w różnym wieku i w różnych sytuacjach zdrowotnych.

Warsztat edukacji ekonomicznej może pomóc w umiejętnym gospodarowaniu budżetem domowym i finansami m.in. poprzez planowanie wydatków, oszczędzanie, dokonywanie właściwych wyborów dotyczących robienia codziennych zakupów.

Każdy warsztat wzbogaca uczestników o nową wiedzę i umiejętności. Wymiana doświadczeń i wspólnie spędzony czas są pierwszym krokiem w kierunku włączenia społecznego.

Warsztaty prowadzone są w sposób prosty i przystępny dla każdego bez względu na wiedzę i umiejętności. Największą zaletą warsztatów jest integracja i chęć dzielenia się pomysłami i doświadczeniami.

Z poważaniem

S. Danuta Korska

Wielkanoc w Świetlicy

Zgodnie z tradycją wielkanocną w Świetlicy Środowiskowo- Socjoterapeutycznej przy świątecznym stole spotkali się 27 marca wychowankowie wraz z wychowawcami i panią kierownik Martą Kajzer. Przepięknie nakryte stoły i wiosenne dekoracje zachęcały wszystkich do świętowania. Jak tradycja każe na stołach królowały jajka, jako prastary symbol życia. Nie zabrakło też sałatek, baby, ciast, przygotowanych przez dzieci oraz wędlin. Spotkanie rozpoczęto od warsztatów artystycznych, na których wychowankowie wykonali kartki świąteczne oraz pisanki.

 

Dyżur Sekretarza GKRPA – kwiecień 2018

Sekretarz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

w Andrychowie, ul. Metalowców 10, gabinet 2-03

mgr Anna Kozieł – specjalista psychoterapii uzależnień pełni dyżur:

 

KWIECIEŃ 2018

04.04.2018 r. (środa) 8:00 – 12:30

05.04.2018 r. (czwartek) 8:00 – 12:30

 

09.04.2018 r. (poniedziałek) 8:30 – 12:30

11.04.2018 r. (środa) 14:30 – 19:00

12.04.2018 r. (czwartek) 14:30 – 19:00

 

16.04.2018 r. (poniedziałek) 8:30 – 12:30

18.04.2018 r. (środa) 8:00 – 12:30

19.04.2018 r. (czwartek) 8:00 – 12:30

 

23.04.2018 r. (poniedziałek) 8:30 – 12:30

25.04.2018 r. (środa) 14:30 – 19:00

26.04.2018 r. (czwartek) 14:30 – 19:00

 

30.04.2018 r. (poniedziałek) 14:30 – 18:30

 

W godzinach pracy Sekretarza GKRPA możliwy kontakt telefoniczny tel. 33 875 24 29

Życzenia Wielkanocne

Wielu radosnych chwil
w Święta Wielkanocne,
serdecznych spotkań rodzinnych
i smacznego jajka.

Niech radosne Alleluja będzie dla wszystkich
ostoją zwycięskiej miłości i niezłomnej wiary.
Niech pogoda ducha towarzyszy Wam w trudzie każdego dnia,

a radość serca w czasie zasłużonego odpoczynku.

By w czas Święta Paschy w Waszych sercach, 
rodzinach i domach zagościła radość, spokój
i wielka nadzieja odradzającego się życia.

życzy: Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z pracownikami 

Do góry