Aktualności

Terminy wydawania żywności

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa Podprogram 2017 kolejne wydawanie żywności dla osób i rodzin, które otrzymały skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrychowie będzie miało miejsce:

16 maja 2018 r. (w środę) od 12.00 do 15.00

i 17 maja 2018 r. (w czwartek) od  7.00 do 15.00

w Kuchni Św. Brata Alberta w Andrychowie przy ul. 1 Maja 11.

Projekt socjalny POMOST

Czytaj więcej o: Projekt socjalny POMOST

Od 2016 r. realizowane są działania w ramach projektu socjalnego POMOST. Realizacja projektu przewidziana jest na okres od stycznia 2016 r. do grudnia 2018 r.

Poniżej zostały przedstawione działania jakie zostały zrealizowane w ramach w/w projektu w poszczególnych latach

Rok 2016

  • marzec-maj – prace w ogrodzie, przygotowywanie pod uprawy
  • sierpień – udział mieszkańców Schroniska w projekcie „Wykorzystaj swoją szansę” w KIS w Andrychowie
  • wrzesień – organizacja pikniku dla rodzin w ramach projektu socjalnego „Grupa wsparcia dla rodziców wymagających podniesienia kompetencji wychowawczych”
  • listopad-grudzień – rozmowy na temat zachowań higienicznych w Schronisku

Rok 2017

  • marzec-sierpień – prace w ogrodzie; przygotowywanie pod uprawy, sianie, sadzenie, pielenie, zbiory, zaprawy
  • maj – uczestnictwo w przygotowaniach do pikniku rodzinnego (koszenie trawy, przygotowanie drewna na ognisko i pomoc w czasie ogniska)
  • kwiecień-grudzień – Współpraca z grupa „Wiosenna odNowa” – wyjazd do ogrodów Kapias
  • wrzesień-październik – Organizacja biblioteczki
  • wrzesień – Udział w imprezie charytatywnej Bieg po Serce Zbója spod Złotej Górki; wspólne ognisko jesienne
  • grudzień – spotkanie świąteczne

Rok 2018

  • marzec – Prace w ogrodzie; przygotowywanie pod uprawy
  • marzec-kwiecień – spotkanie świąteczne



Wycieczka do Rabki-Zdroju

21.04.2018 roku wychowankowie Świetlicy Środowiskowo-Socjoterapeutycznej wybrali się wraz z wychowawcami do Muzeum Górali i Zbójników w Rabce- Zdroju.

Dzieci miały okazję tam zobaczyć chałupę góralską z XIX wieku, zameczek zbójnictwa karpackiego, szałas pasterski, kapliczki, dyby, poznali także wiele przygód górali i zbójników. Dopełnieniem wizyty były warsztaty, podczas których dzieci malowały na szkle regionalne pamiątki, m.in. ciupagi, kwiatki, owieczki.

 

Do góry